KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9579017

nr 957 9017

Etsning

Christian Due, 46/50, 'Barock', signerad. -60, motivet: 50x41

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 27 april 2015
kl 18:16:38

21/4 21:21:47 1      600 kr
27/4 17:19:50 2      Vinnande bud

Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.